Top

FFA National Youth Championships for Boys Day 2 Results

October 5, 2011

13 Years Boys Day 2

8:30am Football West 2 (Ryan Riley 27′, Jamal Reiners 59′) v Northern NSW Metro 2 (Tyson Cummings 8′, 49′)

9:55am Capital Football 1 (Ross Costanzo 47′) v Queensland Country 5 (Nykodah Smith 21′, Nicholas Panetta 34′, 39′, 50′, 53′)

11:20am South Australia 1 (Zakariah Waters 48′) v Queensland Metro 3 (Tomas Ross 7′, Feli Sheriff 19′, 53′)

12:45pm Northern NSW Country 2(Dane Ingham 5′, Connor Walsh 28′) v Victoria Country 2 (Lachlan Beever 3′, Jacob Vitale 24′)

2:10pm NSW Country 2 (Harry Sutherland 28′, Samual Smith 45′) v Victoria Metro 2 (Luke Ward 2′, Andrija Kecojevic 14′)

3:35pm Northern Territory 1 (Matthew Crooks 56′) v Tasmania 3 (Joshua Hope 4′, Beny Wade 55′, Isaac Degetto 57′)

5:00pm NSW Metro 2 (Jackson Bandiera 11′, 24′) v Queensland Metro 0
 
6:25pm South Australia 5 (Charlie Devereux 19′, 60′, Liam Miller 29′, 53′) v Football West 1 (OG 34′, Ross Kirby 38′)
14 Years Boys Day 2

8:30am South Australia 0 v Football West 1 (Jacob Flores)

9:55am NSW Metro 4 (Jeremy Cox 13′, Martin Lo 36′, Alexander Gersbach 50′) v Queensland Metro 0 (OG 44′)

11:20am Northern Territory 1 (OG 6′, Sean Kidd 16′) v Tasmania 7 (Michael Holden 2′, 13′, 28′, Joe Randall 7′, Tyler Gavralas 20′, 35′)

12:45pm NSW Country 0 v Victoria Metro 3 (Nicolas Gonzalez 11′, Damian Rastocic 15′, Anthony Duzel 16′)

2:10pm Northern NSW Country 4 (Jake Thompson 4′, 24′, Jason Campbell 6′, Sheldon O’Loughlin 53′) v Victoria Country 1 (Brock Taylor 8′)

3:35pm South Australia 4 (Harrison Falkenberg 15′, 45′, Jordan Elliot 29′) v Queensland Metro 1 (Austin Ludwik 30′, OG 34′)
 
5:00pm Capital Football 2 (Tom Wate-Bootle 50′, Niko Kresic 55′) v Queensland Country 3 (Ethan Docherty 9′, 52′, Jack Gusmeroli 26′)

6:25pm Football West 1 (Ross Millard 57′) v Northern NSW Metro 3 (Jacob Tarasenko 23′, Alex Tserapas 47′, Thomas Davies 49′)

 

Be Sociable, Share!

Related Articles:

Comments

Got something to say?





Bottom