Saturday, 22nd August 2009, Albert Park, Casino:

First Grade 3.30pm

Lennox Head: 1 Corey Windle, 2 Jamie Tredinnick, 3 Matt Liddle, 4, Richard Jeffers, 5 James Coventry, 6 Luke Schaefer, 7 Joe Witt, 8 Jeff Wilson, 9 Adam Gordon, 10 Mathew Barnes, 11 Matthew Aherne, 12 Sam Stewart, 13 Braidon Boniface, 14 James Barnes, 15 Tony Buchanan, 16 John Peacock, 17 Lachlan Stace, 18 Dane Bellato,19 Scott Wisemantel, 20 Steve Spinks, 21 Matthew Gibson, 22 Jaysen Thompson, 23 Daniel Watt   (one to be omitted)
Coach: Paul Jeffrey
V
Wollongbar Alstonville:  1 Matthew Wright, 2 Gavin Short, 3 Kent Sharman, 4 Matthew Scott (C.), 5 Scott Burgess, 6 James Nunn, 7 Braeden Slattery, 8 Tim Perkins, 9 Lachlan Crockett, 10 Jerone McMurray, 11 Josh Damen, 12 Arlo Cluff, 13 Simon Porter, 14 Terry Murphy, 15 Adam Law 16 Ben Grayndler, 17 Steven Mison, 18 Paul Turcato, 19 Dave Graham, 20 Luke Nunn, 21 Daniel O’Neill, 22 Dean McDonald
Coach: Barry Carpenter
Referee: Steve Williamson
Assistant Referees: Karl Lupton, Chris Wilkinson

Reserve Grade 2.00pm

Lismore: 1 Stuart Rose, 2 Doug Rose, 3 Andrew Patterson, 4 Cerrig Wilson, 5 Corey Fraser, 6 Vaughan Nilsson, 7 Jesse Gill, 8 Grant Little, 9 Josh Creighton, 10 Mark Sivewright, 11 Reece Moore, 12 Johnson Porykali, 13 Dion Crethar, 14 Rick Larsson, 15 Rory Richardson, 16 Stewart Edmonds, 17 Corey Gray, 18 Ben Pepper, 19 Ben Briggs, 20 Paul Ryan, 21 Josh Painter, 22 James Bain
Coach: Phil Barr
V
Wollongbar Alstonville: 1 Brad Wilson, 2 Ben Grayndler (C.), 3 Daniel Wright, 4 Neil Northfield, 5 Paul Turcato, 6 Jamie Tidmarsh, 7 Luke Nunn, 8 Brendan Freeburn, 9 Michael Turnbull, 10 Troy Macrae, 11 Tony Goodwin, 12 Ray Nean, 13 Mark Cox, 14 Dwayne Dawes, 15 Daniel O’Neill, 16 Matt Skinner, 17 Ian Brown, 18 Chris Jarrett, 19 Steven Mison, 20 Wes McPherson, 21 Chris Rezuk, 22 Tony Bennett
Coach: Dave Graham
Referee: Gervase Bertus
Assistant Referees: Allan Thomas, Peter Brown

Under 19’s 12.30pm

Southern Cross University: 1 Brett Johnston, 2 Andrew McInnes, 3 Jeremy Carrigan, 4 Heath Pett, 5 Thomas Johns, 6 Angus Price, 7 Paul Johnston, 8 Lachlan Pursche (C.), 9 Matt Scanlon, 10 Jarrah McReaddie, 11 Matthew Urquhart, 12 Blake Brewer-Charles, 13 Andrew Smith, 14 Curt Gibson, 15 Tom Frost, 16 Ben Neville, 17 Taylor Willott, 18 Jared Gapps, 19 Jordan Morris, 20 Nathan Edwards
Coach: Colin Pursche
V
Grafton: 1 Justin Travers, 2 Mitch Carolan, 3 Jacob Page (C.), 4 Declan Collie, 5 Luke MacKenzie, 6 Chad Bennett, 7 Corbin Robertson, 8 Jack Kelly, 9 Jamie Stockton, 10 Huan Collie, 11 Matt Brennan, 12 Angus Hay, 13 Billy Hickson, 14 Jake Creighton, 15 Ryan Ackers, 16 Eden Henwood, 17 Ashley Bangcroft, 18 Kyle Hancock, 19 Luke Butler, 20 Stephen Trimble
Coach: Ray Collie
Referee: Darren Winkler
Assistant Referees: Mark Andrews, Peter Brown

Third Grade 11.00am

Grafton: 1 Phil Blackford (C.), 2 Sam Traecey, 3 Ben Axford, 4 TBA, 5 Aaron Cowling, 6 Travis Paul, 7 Terry Slis, 8 Ray Collie, 9 TBA, 10 Andrew Clay, 11 Daniel Cotton, 12 Brendon Blanch, 13 Greg Hubbard, 14 Adam Crawley, 15 Duncan Black, 16 TBA, 17 Jake Creighton, 18 Cameron Watling, 19 Lachlan King, 20 Aaron Webb, 21 James Carlton, 22 Tim Hegedus
Coach: Phil Blackford
V
Southern Cross University: 1 Stuart Moore, 2 Jim Wilson, 3 Patrick Love, 4 Thomas Purcell, 5 Lance Rodgers (C.), 6 Daniel Kedraika, 7 Paul Johnston, 8 Adam Penfold, 9 Matt Anderson, 10 Troy Hague, 11 Christian Layland, 12 Neville Mullenberg, 13 Damien Thom, 14 Adam Carrigan, 15 Dion Thompson, 16 Luke Brodie, 17 David Coffey, 18 Tim Kedraika, 19 Jackson Wallace, 20 Charle Simkin, 21 Brent Berrick, 22 Tyler Bisgrove, 23 Luke Douglas (one to be omitted)
Coach: Lance Rodgers
Referee: Graham Cook
Assistant Referees: Steve Sharman, Ian Lord

Village Competition
Minor Semi Final Team Lists
22nd August 2009
Don Gulley Oval Kyogle
Minor Semi Final

Kyogle:  1 Andrew Wilson, 2 Matthew Gibson, 3 -, 4 Trent Wetzler, 5 Joe Allen, 6 Trent Disson, 7 Mathew Duley 8 Todd Smith, 9 Chris Duley (C.), 10 Isaac Royal, 11 Ben Mulcahy, 12 Jake Brown, 13 Adam Nicholson, 14 Jock McDowall, 15 Jarred Newton, 16 Sam Studders, 17 Peter Morgan, 18 Coen Ramsey-Matthews, 19 Neil Crane, 20 Steven Murray, 21 Jordan Doolan, 22 Lance McQueen, 23 Ben Osborne
Coach: Chris Duley
V
Evans River: 1 Andrew Mohr, 2 Dave Mason, 3 Shane Townsend, 4 Marc Schneider (C.), 5 Justin Skaines, 6 Michael Bryant, 7 Ryan Duncan, 8 Rob Teoka, 9 Les Lewis-Hughes, 10 Nathan Gemmell, 11 Leon Torrens, 12 Luke Barker, 13 Rob Swinton, 14 Drew Tebbutt, 15 Ian Patch, 16 Ben Fisher, 17 Dan McLean, 18 Rob Hayes, 19 Daniel Gillett, 20 Andrew Yates, 21 Nigel McGrath, 22 Mal Brown
Coach: Marc Schneider
Referee: Greg Den Elzen
Assistant Referees: Aaron Reid, Jack Howard