FNC Rugby Union Preliminary Final Team Lists
5th September 2009
Lyle Park Wollongbar

First Grade 3.30pm

Ballina: 1 Syd Etuati, 2 Jacques Lotter, 3 Craig Dangar, 4, Mick Muir, 5 Chris Long, 6 Mick Lord, 7 Andrew Burke, 8 Brett McLennan, 9 Troy Nichols, 10 Luke Sullivan, 11 Rick Randall, 12 Kane Scott, 13 Trent Gasnier, 14 Ben Robinson, 15 Adam Fisher
Coach: Andrew Grant-Frost
V
Lennox Head: 1 Corey Windle, 2 Jamie Tredinnick, 3 Matt Liddle, 4, Richard Jeffers, 5 James Coventry, 6 Luke Schaefer, 7 Daniel Watt, 8 Jeff Wilson, 9 Adam Gordon, 10 Mathew Barnes, 11 Matthew Aherne, 12 Sam Stewart, 13 Braidon Boniface, 14 James Barnes, 15 Tony Buchanan, 16 Joe Witt, 17 Scott Wisemantel
Coach: Paul Jeffrey
Referee: Darren Winkler
Assistant Referees: Rob Walker, Chris Wilkinson

Reserve Grade 2.00pm

Lennox Head: 1 Lachlan Stace, 2 John Peacock, 3 Andrew Creagh, 4 James Kirkwood, 5 Ken Hardinge, 6 Rob Roberts, 7 Steve Spinks, 8 Jaysen Thompson, 9 Dane Bellato, 10 Matt Bindon,11 Tom Warren, 12 Tom Sandstrom, 13 Anthony Fitzpatrick, 14 Sam Maxwell, 15 Matt Gibson, 16 Sean Petrou, 17 Peter Blakey, 18 Nat Heath, 19 Matthew Cardow, 20 Paul Hermans, 21 Carlos Dobson, 22 Louis Shields, 23 Paul Gillan (one to be omitted)
Coach: Tony Bindon
V
Lismore: 1 Corey Gray, 2 Doug Rose, 3 Andrew Patterson, 4 Cerrig Wilson, 5 Paul Ryan, 6 Vaughan Nilsson, 7 Jesse Gill, 8 Grant Little, 9 Josh Creighton, 10 Rory Richardson, 11 Reece Moore, 12 Johnson Porykali, 13 Dion Crethar, 14 Rick Larsson, 15 John Lea, 16 Stuart Rose, 17 TBA, 18 Richard Rummery, 19 Ben Pepper, 20  Josh Painter, 21 Corey Fraser, 22 Damien Maher
Coach: Phil Barr
Referee: Steve Williamson
Assistant Referees: Allan Thomas, Peter Brown

Under 19s 12.30pm

Lismore: 1 Tim Anderson, 2 Graeme Walker, 3 David Gaudron, 4 Trent Paschkow, 5 James Bain, 6 Josh Painter, 7 Mitch Bell, 8 Dominic Morris, 9 Andrew Lynch, 10 Sam Cox, 11 Liam Harper, 12 Jake Lennon, 13 Sean Cox, 14 Sam Flynn, 15 Chris Clark, 16 Nathan Anderson, 17 Brendan Fry, 18 Aaron Morton, 19 Martin Clark, 20 Rob Collings, 21 David Akkersdyk
Coach: David McKee
V
Grafton: 1 Justin Travers, 2 Mitch Carolan, 3 Jacob Page (C.), 4 Declan Collie, 5 Luke MacKenzie, 6 Chad Bennett, 7 Corbin Robertson, 8 Jack Kelly, 9 Jamie Stockton, 10 Huan Collie, 11 Matt Brennan, 12 Angus Hay, 13 Billy Hickson, 14 Jake Creighton, 15 Ryan Ackers, 16 Eden Henwood, 17 Ashley Bangcroft, 18 Kyle Hancock, 19 Luke Butler, 20 Stephen Trimble
Coach: Ray Collie
Referee: Darren Winkler
Assistant Referees: Rob Walker, Will Palmer

Third Grade 11.00am

Lismore: 1 Dave Malthouse, 2 Damien Keys, 3 Stewart Edmonds, 4 Daniel Biersteker, 5 Gavin Tulk, 6 Gibbson Porykali, 7 Corey Fraser, 8 Damien Maher (C.), 9 Johnson Porykali, 10 Guy Latham, 11 Ben Pepper, 12 Mitch Mowle, 13 Luke Palaziol, 14 Chris Millane, 15 TBA, 16 Matthew Lickiss, 17 Ron Cox, 18 Paul Ryan, 19 Richard Rummery, 20 Kelven Singh, 21 Chris Doolan, 22 Jesse Webster
Coach: Kelven Singh
V
Southern Cross University: 1 Stuart Moore, 2 Jim Wilson, 3 Patrick Love, 4 Thomas Purcell, 5 Thomas Purcell, 6 Lance Rodgers (C.), 7 Lachlan Pursche, 8 Tyler Bisgrove, 9 Charlie Simkin, 10 Troy Hague, 11 Matt Urquhart, 12 Neville Mullenberg, 13 Matt Anderson, 14 Dion Thompson, 15 Damien Thom, 16 Adam Carrigan, 17 Christian Layland, 18 Luke Douglas, 19 Luke Brodie, 20 Dave Coffey, 21 Jarrah McReaddie, 22 Tim Breen
Coach: Tim Breen
Referee: Gervase Bertus
Assistant Referees: Peter Brown, Ian Lord

Village Competition
Preliminary Final Team Lists
5th September 2009
Stan Payne Oval Evans Head

YAMBA:  1 Ashley Keating, 2 Robert Bell, 3 Dan Kelly, 4 Jackson Lucas, 5 Dane Mitchell, 6 Grant Rooks, 7 Cohwn Rheinberger, 8 Luke Turner (C.), 9 Byron Aitken, 10Kris Thomsen, 11 Joe Timbs-Nelmes, 12 Ben Anderson, 13 Tristan Allard, 14 Shaun Jackson, 15 Scott Moore, 16 Connor Webster, 17 Andrew Ford, 18 Paul Cassidy, 19 James O’Hara, 20 Josh Burnes, 21 Brody Rheinberger, 22 Damian Glover
Coaches: James O’Hara / Andrew Ford
V
KYOGLE:  1 Andrew Wilson, 2 Matthew Gibson, 3 -, 4 Trent Wetzler, 5 Joe Allen, 6 Trent Disson, 7 Mathew Duley 8 Todd Smith, 9 Chris Duley (C.), 10 Isaac Royal, 11 Ben Mulcahy, 12 Jake Brown, 13 Adam Nicholson, 14 Jock McDowall, 15 Jarred Newton, 16 Sam Studders, 17 Peter Morgan, 18 Coen Ramsey-Matthews, 19 Neil Crane, 20 Steven Murray, 21 Jordan Doolan, 22 Lance McQueen, 23 Ben Osborne
Coach: Chris Duley
Referee: Mick Melino
Assistant Referees: Greg Den Elzen, Callum O’Grady