23rd August 2008
Lyle Park Wollongbar

First Grade 3.30pm

Lennox Head: 1 Corey Windle, 2 Jamie Tredinnick, 3 Matt Liddle, 4, Robbie Kirkwood, 5 Keith Pickett, 6 Marcus Wilson, 7 Luke Schaefer, 8 Harry Witt, 9 Joe Witt, 10 Adam Gordon, 11 James Barnes, 12 Sam Stewart, 13 Mathew Barnes, 14 Matthew Aherne, 15 Tony Buchanan, 16 Sean Petrou, 17 Lachlan Stace, 18 Jackson Hatfield 19 TBA, 20 Beau Milner, 21 Scott Wisemantel, 22 TBA
Coach: Brad Stamp
V
Wollongbar Alstonville:  1 Matthew Wright, 2 Gavin Short, 3 Kent Sharman, 4 Matthew Scott (C.), 5 Tim Perkins, 6 Damien Coppola, 7 Luke Nunn, 8 Ryan Hamilton, 9 Brad Marsh, 10 Ben Damen, 11 Tom Carmichael, 12 Arlo Cluff, 13 Simon Perkins, 14 Terry Murphy, 15 Adam Law 16 Aaron Burnett, 17 David Graham, 18 Clancy Carpenter, 19 Brendan Rea,20 Jamie Tidmarsh, 21 Craig Norton, 22 Josh Damen
Coach: Barry Carpenter
Referee: Graham Cook
Touch Judges: Greg Den Elzen, Karl Lupton

Reserve Grade 2.00pm

Coolangatta Tweed: 1 Yu Abekawa, 2 James Bishop, 3 Phil Lees, 4 Weston Speedon, 5 Ben Jermanus, 6 Anthony O’Keefe, 7 Daniel Cowan, 8 Kane Jardine, 9 Cameron York, 10 James Bristow, 11 Ryan Paul, 12 Nathan Walker, 13 Isreal Rihwi, 14 Leigh Wood, 15 Simon Campbell
Coach: Phil Lees
V
Grafton: 1 Oliver Dean, 2 Gary Powell, 3 Jason Robinson, 4 Tim Hegedus, 5 Beau Deleiuen, 6 Greg Hubbard, 7 Andrew Sear, 8 Jono Speechley, 9 John Flaherty, 10 Tim Jackson, 11 Steve Young, 12 Jesse Brotherson, 13 Justin Spurway, 14 Tom Ellem, 15 Denis Banks, 16 Allan Pitman, 17 Phil Blackford, 18 Ben Axford, 19 Bryce Speechley, 20 Matthew Pye, 21 Tim Gilmore, 22 Andrew Davison
Coach: Matthew Pye
Referee: Jack Quigley
Touch Judges: Bob Thompson, Steve Rowe

Under 19’s 12.30pm

Evans River: 1Tom Goodger, 2 Ben Lindsay, 3 Ned Hayes, 4 Joel Davey, 5 Ian Patch, 6 Dale Hansen, 7 Angus Price, 8 Adam Bartusch, 9 Eli Cook, 10 Jack Wythes, 11 Ziggy Drosdeck, 12 Tom Martin, 13 Aaron Scells, 14 Duane Gordon, 15 Peter Duncan, 16 Will Clayton, 17 Ashley Lauritzen
Coach: Brett Price
V
Casino: 1 Reece Manning, 2 Ben Gooley, 3 David Makejev, 4 Mark Pollard, 5 Sam Ziegenfusz, 6 Paul Trustum, 7 Nathan Hancock, 8 Luke Barton, 9 Simon Kitto, 10 Michael Sherry, 11 Rohan Hyde, 12 Troy Tahatu, 13 Richie Roberts, 14 Brenton Fuller, 15 David Briggs, 16 Josh Townsend, 17 Bowen Johnston, 18 Brad Wenzel
Coach: James Poulos
Referee: Mick Melino
Touch Judges: Jack Howard, Steve Rowe

Third Grade 11.00am

Coolangatta Tweed: 1 Brendan Walkinshaw, 2 Anthony Rushbrook, 3 St Vincent Latailepa, 4 Andrew Rye, 5 Terry Simpson, 6 Nick Everson, 7 Joe Cooper, 8 Phil Brown, 9 Paul Garrett, 10 Seb Koppel, 11 Shane Campbell, 12 Graham Smallwood, 13 Michael Thompson, 14 Makario Rokosuka, 15 Stuart Abernethy, 16 John Te Moana 17 Luke Jardine, 18 Mark Iannelli, 19 Ross Walker, 20 Carl Shmylo, 21 Daniel Walker
Coach: Seb Koppel
V
Lismore: 1 Damien Keys, 2 Ben Pepper, 3 Stewart Edmonds, 4 Gavin Milner, 5 Gavin Tulk, 6 Vaughan Nilsson, 7 Lucas McLean, 8 Damien Maher, 9 Josh Creighton, 10 Mark Sivewright, 11 Stephen Paisley, 12 John Lucas, 13 Luke Palaziol, 14 Chris Millane, 15 Dion Crethar, 16 Nathan Lindsay, 17 Mark Simeoni, 18 Richard Rummery, 19 Kelven Singh, 20 Paul Ryan, 21 Guy Latham, 22 Ben Lynch
Coach: Guy Latham
Referee: Steve Williamson
Touch Judges: Aaron Reid, Will Palmer

Village Competition
Grand Final Team Lists
23rd August 2008
Stan Payne Oval Evans Head

Shield Final

BANGALOW:  1 Dan Hill, 2 Greg Cromwell, 3 Neil Moran, 4 Greg Holland, 5 Brad Hill, 6 Brett Starkey, 7 Michael Hornery, 8 Jock Craigie, 9 Kerry Jennings, 10 Richard Collin, 11 Mick Busby, 12 Nick Hornery, 13 Chris Bleakley, 14 Brad Peat, 15 Matt Hill, 16 Rob Rossit, 17 Holger McMaster, 18 Richard Shead, 19 Rory McKinnon, 20 Corey Bodley, 21 Jake McKinnon, 22 Ben Cummings
Coach: Ben Cummings
V
EVANS RIVER: 1 Nathan Smith, 2 Greg Shields, 3 Dave Mason, 4 Nigel McGrath, 5 Justin Skaines, 6 Michael Bryant, 7 Ryan Duncan, 8 Rob Teoka, 9 Les Lewis-Hughes, 10 Drew Tebbutt, 11 Andrew Yates, 12 Luke Barker, 13 Dale Layland, 14 Danny McLean, 15 Nathan Gemmel (C.), 16 Ralph Lohse, 17 Shane Townsend, 18 Hywel Roberts, 19 Ben Fisher, 20 Ian Patch, 21 Aaron Scells, 22 Angus Price
Coach: Stuart Lundie
Referee: Brad Cleaver
Touch Judges: Darren Winkler / Gervase Bertus