Major Semi Final Team Lists
30th August 2008
Lismore Rugby Park

First Grade
LISMORE: 1 Matt Collins, 2 Simon Gava, 3 Justin Sant, 4, Glenn Paisley (C.), 5 Joe Akkersdyk, 6 Heath Conlan, 7 Luke Byrnes, 8 Ray Taylor, 9 Scott Lancaster, 10 Stephen Hughes, 11 Rory Richardson, 12 Nigel Marshall, 13 Matt Bermingham, 14 Matt McKee, 15 James Wood, 16 Stephen Prosser, 17 Chris Doolan, 18 James Oliveri, 19 Matt Larsson, 20 Grant Little, 21 Josh Smith, 22 Dallas Brown
Coach: Ron Cox
V
COOLANGATTA TWEED: 1 Anaru Smith, 2 David Jacobs, 3 Kurt Jacobs, 4 Trent Odmark, 5 Dallas Emery, 6 Luke Osberg-Bauer, 7 Mitch Planten, 8 Tamati Coates, 9 Shane Proctor, 10 Peter Ellis, 11 Ashley Mareroa, 12 Graham Smallwood, 13 Aaron Studdon, 14 Mark Robson, 15 Simon Campbell, 16 Nathan Jacobs, 17, Sonny Tahi, 18 Ben Jermanus, 19 Kane Jardine, 20 Storm Newton, 21 James Bristow, 22 Stuart Abernethy
Coach: Mark Iannelli
Referee: Steve Williamson
Touch Judges: Rob Walker, Darren Winkler

Reserve Grade

BALLINA: 1 Geoff St Clair, 2 Joel McMahon, 3 John Dokter, 4 Chris Long, 5 Mick Muir, 6 Danny Lickiss, 7 Andrew Burke, 8 Dan Claes, 9 Paul Lynch, 10 Kane Scott, 11 Jack Jansson, 12 Ray Carriage, 13 Nathan Wyatt, 14 Daniel Cotes, 15 Trent Short
Coach: Craig Davy
V
CASINO: 1 Daniel Klein, 2 Rory Hughes, 3 Paul Batson, 4 Luke Bulmer, 5 Angus McLennan, 6 Ben Gould, 7 Brett Hardwick, 8 Tim Gould, 9 Scott Lambeth, 10 Greg Freeburn, 11 Lance Dixon, 12 Wally Barnes, 13 Adam Hickey, 14 Cale Berry, 15 Adam Gould, 16 David Makejev, 17 David Briggs Snr, 18 Jamie Coe, 19 Jarrod Cameron, 20 Karl Tahatu, 21 Khan Choppy, 22 Andrew Saunders
Coach: Mick Russell
Referee: Mick Melino
Touch Judges: Gervase Bertus, Greg Den Elzen

Under 19’s

GRAFTON: 1 Chris Owen, 2 Ashley Doyle, 3 Brendan Gilbert, 4 Matthew Brookes, 5 Declan Collie, 6 Jack Kelly, 7  Bryce Speechley, 8 Ben Robinson, 9 Claude Sullivan, 10 Jamie Stockton, 11 Stephen Trimble, 12 Angus Hay, 13 Tom Ellem, 14 Simon Hampshire, 15 Kyle Hancock, 16 Brent Woods, 17 Mitch Woods, 18 Luke Butler, 19 Corbin Robertson, 20 Nick Collie, 21, Huan Collie, 22 Matt Ireland, 23Jacob Page, one to be omitted
Coach: Ray Collie
V
WOLLONGBAR ALSTONVILLE: 1 Mitchell Greig, 2 Clancy Carpenter, 3 Joel Crowther, 4 Lucas Freeburn, 5 Jamie Tidmarsh, 6 Braeden Slattery, 7 Jeremy Tozer, 8 Clint Martin, 9 John Cochrane, 10 Nick Wappett, 11 Nathan Lynn, 12 Kahliff Glass, 13 Alex Watson, 14 Matthew Strong, 15 Josh Damen, 16 Brad Wilson, 17 Tim Scott, 18 Alex Dobbie, 19 Matthew Knights, 20 Brendan Johnson, 21, Daniel O’Neill, 22 Sam Marsh
Coach: Tom Damen
Referee: Jack Quigley
Touch Judges: Karl Lupton, Ian Lord