Preliminary Final Team Lists
6th September 2008
Crozier Field Lismore
First Grade 3.30pm

Lismore: 1 Matt Collins, 2 Simon Gava, 3 Justin Sant, 4 Glenn Paisley (C.), 5 Joe Akkersdyk, 6 Heath Conlan, 7 Luke Byrnes, 8 Ray Taylor, 9 Scott Lancaster, 10 Stephen Hughes, 11 Rory Richardson, 12 Nigel Marshall, 13 Matt Bermingham, 14 Matt McKee, 15 James Wood, 16 Stephen Prosser, 17 Chris Doolan, 18 James Olivieri, 19 Matt Larsson, 20 Grant Little, 21 Josh Smith, 22 Dallas Brown
Coach: Ron Cox
V
Lennox Head: 1 Corey Windle, 2 Jamie Tredinnick, 3 Matt Liddle, 4, Jackson Hatfield, 5 Keith Pickett, 6 Luke Schaefer, 7 Harry Witt, 8 Ben Rampling, 9 Joe Witt, 10 Adam Gordon, 11 James Barnes, 12 Sam Stewart, 13 Trent Gasnier, 14 Mathew Barnes, 15 Tony Buchanan, 16 Daniel Watt, 17 Sean Petrou, 18 Robbie Kirkwood,19 Marcus Wilson, 20 Beau Milner, 21 Scott Wisemantel, 22 Matthew Aherne
Coach: Brad Stamp
Referee: Jack Quigley
Touch Judges: Rob Walker, Darren Winkler

Reserve Grade 2.00pm

Casino: 1 Daniel Klein, 2 Rory Hughes, 3 Paul Batson, 4 Luke Bulmer, 5 Angus McLennan, 6 Ben Gould, 7 Brett Hardwick, 8 Tim Gould, 9 Scott Lambeth, 10 Greg Freeburn, 11 David Briggs, 12 Wally Barnes, 13 Adam Hickey, 14 Cale Berry, 15 Adam Gould, 16 David Makejev, 17 Brenton Fuller, 18 Jamie Coe, 19 Jarrod Cameron, 20 Carl Tahatu, 21 Khan Choppy
Coach: Mick Russell
V
Coolangatta Tweed: 1 Phil Lees, 2 James Bishop, 3 Yu Abekawa, 4 Ben Jermanus, 5 Weston Speeden, 6 Daniel Cowan, 7 Anthony O’Keefe, 8 Kane Jardine, 9 Cameron York, 10 James Bristow, 11 Ryan Paul, 12 Isreal Rihwi, 13 Michael Thompson, 14 Leigh Wood, 15 Stuart Abernethy, 16 Brendan Walkinshaw, 17 John Te Moana, 18 Luke Jardine, 19 Joe Cooper, 20 Carl Shymlo, 21 Seb Koppel, 22 Darren Hagen
Coach: Phil Lees
Referee: Graham Cook
Touch Judges: Brad Cleaver, Greg Den Elzen
Under 19’s 12.30pm

Wollongbar Alstonville: 1 Mitchell Greig, 2 Clancy Carpenter, 3 Joel Crowther, 4 Lucas Freeburn, 5 Jamie Tidmarsh, 6 Braeden Slattery, 7 Jeremy Tozer, 8 Nick Baker, 9 John Cochrane, 10 Kahliff Glass, 11 Nathan Lynn, 12 Tom Lynch, 13 Alex Watson, 14 Matthew Strong, 15 Josh Damen, 16 Brad Wilson, 17 Tim Scott, 18 Matthew Knights, 19 Alex Dobbie, 20 Nick Wappett, 21 Daniel O’Neill, 22 Sam Marsh
Coach: Tom Damen
V
Evans River: 1 Andrew Mohr, 2 Ben Lindsay, 3 Tom Goodger, 4 Joel Davey, 5 Will Clayton, 6 Ned Hayes, 7 Eli Cook, 8 Angus Price, 9 Jack Wythes, 10 Adam Bartusch, 11 Ziggy Drosdeck, 12 Tom Martin, 13 Aaron Scells, 14 Ian Patch, 15 Peter Duncan, 16 Dale Hansen, 17 Duane Gordon, 18 Ashley Lauritzen
Coach: Brett Price
Referee: Steve Williamson
Touch Judges: Karl Lupton, Will Palmer

 

Third Grade 11.00am

Ballina: 1 Nick Oaariki, 2 Guy Reed, 3 Robert Rayner, 4 Matt Stabback, 5 Kevin Clarke, 6 Matt Bordin, 7 Mark Thompson, 8 Tom Farrell, 9 Ben Van Straaten, 10 Andrew Gordon, 11 Jason Clarke, 12 Steve Maginnity, 13 Verne Ware, 14 Matthew Lloyd, 15 Al Barrett, 16 Adam Thomas, 17 Greg James, 18 Mick Koellner, 19 Adam Mackay, 20 Garry McDonald, 21 Mark Charter, 22 Jack Jansson
Coach: Mick Koellner
V
Lismore: 1 Damien Keys, 2 Ben Pepper, 3 Stewart Edmonds, 4 Gavin Milner, 5 Gavin Tulk, 6 Vaughan Nilsson, 7 Lucas McLean, 8 Damien Maher, 9 Josh Creighton, 10 Mark Sivewright, 11 Stephen Paisley, 12 John Lucas, 13 Luke Palaziol, 14 Chris Millane, 15 Dion Crethar, 16 Nathan Lindsay, 17 Mark Simeoni, 18 Richard Rummery, 19 Kelven Singh, 20 Paul Ryan, 21 Guy Latham, 22 Ben Lynch
Coach: Guy Latham
Referee: Mick Melino
Touch Judges: Aaron Reid, Andrew Marson