FIRST GRADE TEAM LISTS
ROUND SIX 30th MAY 2009
  
FAR NORTH COAST RUGBY UNION

Wollongbar Alstonville: 1. Matthew Wright, 2. Kent Sharman, 3. James Nunn, 4. Matt Scott (C.), 5. Scott Burgess, 6. Simon McVeigh, 7. Braeden Slattery, 8. Ryan Hamilton, 9. Gavin Short, 10. Jerone McMurray, 11. Josh Damen, 12. Arlo Cluff , 13. Simon Porter, 14. Terry Murphy, 15. Adam Law
Coach: Barry Carpenter
V
Coolangatta Tweed: 1.  David Jacobs, 2. Bronson Hetet, 3. Kurt Jacobs, 4. Kane Jardine, 5. Luke Osberg-Bauer, 6. Shane Proctor, 7. Mitch Planten, 8. Anaru Smith, 9. Joel Watego, 10. Ben Willis, 11. Hemi Kurei, 12. Nathan Walker, 13. Tereme Mio, 14. Kael Collier, 15. Mark Robson
Coach: Mark Iannelli
Referee: Mick Melino

Grafton: 1. Oliver Dean, 2. Sean Austin, 3. Chris Jackson (C.), 4. Matt Runge, 5. Nathan Cooper, 6. Tim Landrigan , 7. Ben Robertson, 8. Jono Speechley, 9. John Morgan, 10. Simon Robertson, 11 Brett Graham, 12. Brennan Farrell, 13. Scott Lloyd, 14. Brad LLoyd, 15. Sam Gerrard
Coach: Scott Forwell
V
Lismore: 1. Corey Grey, 2. Stephen Prosser, 3. Matt Collins, 4. Paul Ryan, 5. Craig Bryant, 6. Heath Conlan, 7. Matt Larsson, 8. Glen Paisley (C.), 9. Ben Felicioni, 10. Stephen Hughes, 11. Jim Bull, 12. Will Cotterill, 13. Craig Jones, 14. Stephen Paisley, 15. Nigel Marshall
Coach: Ron Cox
Referee: Darren Winkler

Casino: 1. David Makejev, 2. Joey Mohammed, 3. Craig Connolly (C.), 4. Adam Bowen, 5. Casper Repko, 6. Luke Bulmer, 7. Carl Tahatu, 8. Dave Schneider, 9. Luke Serone, 10. Scott Lambeth, 11. Cale Berry, 12. Dywayne Corrigan, 13. Michael Barnes, 14. Brok Doohan, 15. Noam Dubart
Coaches: Mick Russell
V
Southern Cross University: 1. Joel McKenzie, 2. Peter Murphy 3. Mick Clark, 4. Matt Want (C.0, 5. Chris Bush, 6. Angus Gillespie, 7. Chris Brown, 8. Luke Jones, 9. Beau Wilks, 10. Peato Lafeale, 11. Murray Wade, 12. Brett Gaukroger, 13. Daniel Proudman, 14. Peter Perfrement, 15. James Wivell
Coach: John Jenkins
Referee: Gervase Bertus

Ballina: 1.Brent Horan, 2. Jacques Lotter, 3. Adam Thomas, 4. Chris Long, 5. Mick Muir, 6. Andrew Burke, 7. Mick Lord, 8. Tom Farrell, 9.Lee Thomas, 10. Kane Scott (C.), 11.Troy Nichols, 12, Ray Carriage, 13. Trent Gasnier, 14. Matt Lloyd, 15. Luke Watling
Coach: Andrew Grant-Frost
V
Lennox Head: 1. Andrew Creagh, 2. Jamie Tredinnick, 3.Corey Windle, 4. Peter Blakey,  5.James Kirkwood, 6. Luke Schaefer, 7. Harry Witt (C.), 8. Rob Roberts, 9. Paul Jeffery, 10. Adam Gordon, 11. Matt Aherne, 12. Nick Bordin, 13. Tom Sandstrom, 14. Alex Siebel, 15. Sam Stewart
Coach: Paul Jeffery
Referee:  Steve Williamson