Grand Final Team Lists
11th September 2010
Crozier Field Lismore

First Grade 6.30pm
Lennox Head:  1 Matt Liddle, 2 Jamie Tredinnick, 3 Phil Tyler, 4 Richard Jeffers, 5 Jaysen Thompson, 6 Jeff Wilson (C.), 7 Harry Witt, 8 Ben Rampling, 9 Adam Gordon, 10 Mathew Barnes, 11 Matt Aherne, 12 Sam Stewart, 13 Braidon Boniface, 14 Tony Buchanan, 15 Paul Crozier, 18 James Coventry
Coach: Paul Jeffrey
V
Ballina: 1 Syd Etuati, 2 Jacques Lotter (C.), 3 Adam Thomas, 4, Chris Long, 5 Brett McLennan, 6 Chad Duensing, 7 Andrew Burke, 8 Ryan Hamilton, 9 Troy Nichols, 10 Adam Fisher, 11 Ray Carriage, 12 Liam Preston, 13 Rick Randall, 14 Al Barrett, 15 Mathew Thompson
Coach: Mick McGregor

Referee: Graham Cook
Assistant Referees: Rob Walker, Aaron Reid

Reserve Grade 4.45pm

Ballina: 1 Geoff St Clair, 2 Craig Davy (C.), 3 Mitchell Craig, 4 Ben Rippon, 5 Will O’Donnell, 6 Mick Lord, 7 Jake Smith, 8 Danny Lickiss, 9 Lee Thomas, 10 Shane Watson, 11 Matthew Bordin, 12 Dan Cotes, 13 Nathan Wyatt, 14 Paul Ravisa, 15 Chris Lynch, 16 Steve Calnan, 17 Brent Horan, 18 Tom Farrell, 19 Eli Hedges, 20 Joel McElroy, 21 Beau Milner, 22 Clancy Maxwell, 23 Isaac Pratten, 24 Paul Lynch, 25 Josh Clapham (2 to be omitted)
Coaches: Brent Horan / Lincoln Raudonikis

V
Lennox Head: 1 Corey Windle, 2 John Peacock, 3 Sean Petrou, 4 James Kirkwood, 5 Brock Jensen, 6 Daniel Watt, 7 Dane Bellato, 8 Harry Bungate, 9 Scott Cardow, 10 Matt Cardow, 11 Alex Siebel, 12 Paul Gillan, 13 Anthony Fitzpatrick, 14 Luke Kerrigan, 15 Ryan Cupples, 16 Paul Hermans, 17 Lachlan Stace, 18 Carlos Dobson, 19 Jack Bungate, 20 Stephen Spinks, 21 Harry Pye, 22 Michael Buckley, 23 Scott Wisemantel
Coaches: Steve Spinks / Tony Bindon

Referee: Steve Williamson
Assistant Referees: Peter Brown, Allan Thomas

Village Competition 3.00pm

Yamba: 1 Dan Kelly, 2 Rob Bell, 3 Anthony Edwards, 4 Dave Fleming, 5 Pat Day, 6 Josh Burnes, 7 Grant Rookes, 8 Mitch McLennan, 9 Luke Turner (C.), 10 Kris Thomsen, 11 Timoci Seminaoli, 12 Ben Olsen, 13 Scott Moore, 14 Cohen Rheinberger, 15 Tristan Allard, 16 Mike Zucker, 17 Cameron Fishburn, 18 Byron Aitken, 19 Paul Hope, 20 Brody Rheinberger, 21 Nathan Rheinberger, 22 Joey Timbs-Nelmes, 23 Rod McPhillips
Coach: Tim Gooley
V
Kyogle: 1 Andrew Wilson, 2 Matthew Gibson, 3 Joe Allen, 4 Trent Disson, 5 Robert O’Reilly, 6 Mathew Duley 7 Chris Duley, 8 Todd Smith, 9 Isaac Royal, 10 Liam Bonner, 11 Jacob Mazzer, 12 Jake Brown, 13 Jarred Newton, 14 Shannon Freer, 15 Jordan Doolan, 16 Riley Hechtl, 17 Damien Everingham, 18 Rhys Thomas, 19 Peter Morgan, 20 Stephen O’Reilly, 21 Gary Selesele, 22 Jock McDowall, 23 Ben Osborne, 24 Coen Ramsey-Matthews (one to be omitted)
Coaches: Mathew Duley / Isaac Royal

Referee: Karl Lupton
Assistant Referees: Steve Miller, Greg Den Elzen

Under 19s 1.30pm

Wollongbar Alstonville: 1 Hayden McMillan, 2 Tim Scott, 3 Dominic Brown, 4 Sam Jones, 5 Brodie McIntyre, 6 Stuart Highlands, 7 Simon Tozer, 8 Shaun Ellis (C.), 9 Hamish Millane, 10 Shaun Fayter, 11 Alex Gibbon, 12 Vincent Chee, 13 Jason Higgins, 14 Daniel Damen, 15 Nick Dufficy, 16 Josh MacDonald, 17 Matthew McDonald, 18 Sam Marsh, 19 Nico Van Wyk, 20 Ryan Woodward, 21 Reece Brown, 22 Mitchell Pennisi
Coach: Stephen Caldwell
V
Casino: 1 Brock Armstrong, 2 Callum McLennan, 3 Alex Roffey, 4 Andrew Summers, 5 Cameron Davis, 6 Patrick Herman, 7 Jacob Dunn, 8 Blake Birmingham, 9 Daniel Stalker, 10 Lachlan Winkler (C.), 11 Siu Kepaoa, 12 Glen Pollard, 13 Jesse Bowden, 14 Jackson Doohan, 15 Stephen Murchie, 16 Hamish Clacher, 17 Michael Tucker, 18 Brendon Hyde, 19 Kieran Seccombe, 20 Tyler McLennan, 21 Tyler Horsley, 22 Dylan Roberson, 23 Jacob Gooley
Coach: Gary Robbins

Referee: Brad Cleaver
Assistant Referees: Ian Lord, Will Palmer

Third Grade Noon

Lismore: 1 Chris Doolan, 2 Malcolm Rose, 3 Stewart Edmonds, 4 Gavin Tulk, 5 Daniel Biersteker, 6 Vaughan Nilsson, 7 Corey Frazer, 8 Ryan Graham, 9 Josh Creighton, 10 Mark Sivewright, 11 Chris McKee, 12 Mitch Mowle, 13 Neil Fabry, 14 Dion Crethar, 15 Ian Patch, 16 Matthew Lickiss, 17 Doug Rose, 18 Richard Rummery, 19 Josh Miller, 20 Matt Larsson, 21 Rick Larsson, 22 Gary Wilmoth, 23 Nigel Marshall, 24 Damien Keys, (one to be omitted)
Coach: Kelven Singh
V
Wollongbar Alstonville: 1 Matthew Skinner, 2 Ellis Bradshaw, 3 Daniel Wright, 4 Neil Northfield, 5 Victor Packer, 6 Kevin Quinlan, 7 Dean Hendry, 8 Peter Davy, 9 Chris Rezuk, 10 Troy Macrae (C.), 11 Nathan Collins, 12 Damien Parker, 13 Mark Cox, 14 Keegan Power, 15 Mathew Lloyd, 16 Alex Evans, 17 Matthew Wright, 18 Malcolm Watts, 19 Ben Grayndler, 20 Tim French, 21 Terry Murphy, 22 Michael Turnbull, 23 Apenisa Tibika, 24 John Parkin (one to be omitted)
Coach: Tony Bennett

Referee: Gervase Bertus
Assistant Referees: Callum O’Grady, Bob Thompsom